Follow

@roka
To prawie tak, jakby kasa z przekrętów i ilość nieruchomości nie zmieniała faktu, że każdy krwawi.
Also ciekawi mnie, ile było w tym samej intencji/ psychozy sprawcy, a ile wpływu propagandy TVPInfo.

@lagos @roka
Jestem przekonany, że gdyby został skazany za rządów PiS-u, widziałby w tym winę PiS-u i zrobiłby to samo politykowi mającemu związek z PIS-em…

@m4sk1n @lagos facet rzekomo trzy razy prosił o ułaskawienie bez skutku, niektóre źródła podają też, że był pod opieką psychiatryczną.

Wydaje mi się, że takie spekulacje o rzekomej winie mediów publicznych na podstawie publicznej wypowiedzi prawdopodobnego wariata (bo raczej normalny zamachowiec by nie czekał spokojnie na ochronę...) i jego oskarżeń o 'tortury' ze strony PO raczej nie wynikają z konkretnych informacji. Już bardziej prawdopodobne jest, że po prostu była to zemsta za odsiadkę i być może urojone krzywdy, jakich doznał - zwłaszcza w świetle informacji o tych jego prośbach o ułaskawienie (chociaż też wolę z tym poczekać na opinię psychiatrów na temat jego poczytalności - no ale motyw tutaj mógłby być).

Swoją drogą w pewien sposób rozumiem gadanie polityków o wrednych, zaplutych pisiorskich mediach radykalizujących biednych, pokojowo nastawionych facetów siedzących za rozboje na parabankach przez mówienie brzydko o poprzednim rządzie - to po prostu polityczny oportunizm (chociaż bardzo niesmaczny biorąc okoliczności) - i teksty Owsiaka którego organizacja w końcu odpowiadała za bezpieczeństwo imprezy, ale takie wypowiedzi to po prostu wykorzystywanie tragedii do utrwalania pewnej narracji. No i teraz to w sumie już przerodziło się w metaforyczne skakanie po grobie Adamowicza.

@roka @lagos
W sumie, to przerażające że dla części mediów słowa mordercy wypowiedziane sekundy po zbrodni mają jakąkolwiek wiarygodność (i pozwalają na wskazanie politycznego motywu), ale wiem że to po prostu pasuje do ich narracji…

@m4sk1n @roka
To jest woda na młyn dla obu stron.
Polacy niestety podążają globalnym trendem mieszania skrajnych emocji do życia politycznego.
Czy cały ten incydent podsyci wojenkę polsko-polską, okaże się za kilka dni, gdy etos żałoby osłabnie.

@m4sk1n @roka @lagos Dokładnie. Nie zapominajmy, że to był po prostu przestępca, któremu po prostu w więzieniu siadło na psychice.
Sign in to participate in the conversation
Liberdon

Liberdon is a Mastodon instance for libertarians, ancaps, anarchists, voluntaryists, agorists, etc to sound off without fear of reprisal from jack or zuck. It was created in the wake of the Great Twitter Cullings of 2018, when a number of prominent libertarian accounts were suspended or banned.